Pētījums, kas publicēts STEM CELLS TRANSLATIONAL MEDICINE atklājis, ka autologās nabassaites asins cilmes šūnas uzlabo motoro funkciju ar cerebrālo trieku slimiem mazuļiem.
Duka Universitātes Medicīnas centra speciāliste Džesika M. San kopā ar kolēģiem veica II fāzes pētījumu, izmantojot vienreizēju autologās nabassaites asins intravenozu infūziju (placebo) 63 bērniem vecumā no 1 līdz 6 gadiem, kas sirgst ar cerebrālo trieku. Pēc gada sekojo vēl viena alternatīvā infūzija. Laika periodā no pētījuma sākuma līdz divus gadus ilga ārstēšanas procesa beigām tika pētīts un sekots līdzi bērnu motoro funkciju stāvoklim un smadzeņu darbības izmaiņām.
Apkopojot rezultātus, veiksmīgā pētījuma autore secina:
“Pirmā gada laikā pētnieki nekonstatēja krasu atšķirību vidējo motoro funkciju mēra 66 (GMFM-66) rezultātu izmaiņās starp placebo un apstrādātām grupām. Taču gadu pēc ACB terapijas kursa ievērošanas, tiem respondentiem, kuri saņēma devu ≥2 × 107 / kg, tika novērots redzami lielāks palielinājums GMFM-66 rādītājos, pēc vecuma un saslimšanas smaguma pakāpes. Turklāt ievērojami uzlabojumi tika apstiprināti Peabody attīstības motoru skalas mērā 2, kā arī normalizējas smadzeņu darbība.” (M.D. Džesika M. San/Duka Universitātes Medicīnas centrs)
Šis nabassaites asins cilmes šūnu pētījums ir atzīts par īpašu sasniegumu. STEM CELLS TRANSLATIONAL MEDICINE