zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Diabētiskās pēdu čūlas ārstēšana ar transplantētiem EpiCord audiem

Jauns pētījums ierosina, ka nabassaites audus kādu dienu varētu lietot, lai ārstētu hroniskas, neārstējamas diabētiķu pēdu čūlas. EpiCord ir biezas membrānas produkts, kas radīts no nabassaites, tas ir izpētīts un pārbaudīts kā ievainojumu nosegšanas forma un čūlu ārstēšanas forma.

 

Pasaulē ik 30 sekundes kādam diabēta pacientam amputē apakšstilbu. Cukura diabēts ir galvenais netraumatisku amputāciju cēlonis. Vairāk nekā 50% no visiem amputāciju gadījumiem ir amputācijas diabēta pacientiem. Diabēta pacientiem var rasties nopietni pēdu bojājumi (piemēram, pēdu deformācijas, čūlas, inficētas čūlas, gangrēna). 25% gadījumu šie bojājumi apdraud diabēta pacienta dzīvību vai rada lielu amputācijas risku. Kāju amputāciju risks diabēta pacientiem ir 25 reizes lielāks nekā cilvēkiem bez diabēta. Savukārt 85% amputāciju cēlonis ir pēdu čūlas.

Jaunākajā veiktajā pētījumā zinātnieki salīdzināja dehidrētas nabassaites allografmas (EpiCord) drošību un efektivitāti ar standarta algināta ievainojumu pārsējiem, lai ārstētu hroniskas DPČ. Nesen tika atzīts EpiCord audu un augļa šķidruma terapeitisko un ārstniecības potenciāls. Tie satur dažādus bioloģiskos savienojumus, tostarp, kolagēnu, proteoglikānu un hialuronskābi, kas uzlabo atveseļošanās procesu sarežģītu audu ievainojumu gadījumos.

Šo pētījumu veica piedaloties 155 pacientiem 11 ASV slimnīcās un privātajās klīnikās, laika posmā no 2016. gada augusta līdz 2018. gada martam. Pētījumā tika iesaistīti dalībnieki, kuri ir vecāki par 18 gadiem, slimo ar 1. vai 2. tipa diabētu, un viņiem ir DPČ. Pētījums ilga 18 nedēļas, tostarp, 12 nedēļas ilga ārstēšanas fāze un 4 nedēļas – sekojošās pārbaudes.

12 nedēļu ārstēšanas perioda laikā, 101 pacients saņēma iknedēļas EpiCord procedūru, bet 54 saņēma standarta ievainojumu terapiju. Pēc biežas attīrīšanas un pārbaudēm, 70% no čūlām, ko ārstēja ar EpiCord, pilnībā tika izārstētas pēc 12 nedēļām. Savukārt, tikai 48% ar alginātu ārstētās čūlas sadzija pilnībā. Turklāt, tiem pacientiem, kuri saņēma piemērotu ievainojuma ārstēšanu (bojāto audu noņemšanu), 96% ar EpiCord ārstētajām čūlām tika izārstētas pilnībā, ja salīdzinām ar 48% ar alginātu ārstēto čūlu sadzīšanas rādītāju.

Pētījuma laikā netika ziņots par EpiCord lietošanas negatīvajiem efektiem, un šie rezultāti pozitīvi norāda, ka tāds nabassaites produktu kā EpiCord var droši lietot, lai ārstētu neārstējamas diabēta pēdu čūlas.

Atsauces: https://onlinelibrary.wiley.com/

Vadošie sirds ķirurgi apgalvo, ka pateicoties cilmes šūnu terapijas progresam, nākamo 10 gadu laikā sirds transplantācija būs novecojusi un neaktuāla metode.

Kopš pirmās sirds transplantācijas 50 gadus atpakaļ, pieprasījums pēc šī pakalpojuma ir ievērojami audzis. Lielbritānijas Sirds Veselības fonda dati liecina, ka sirds transplantācijas pacientu skaits ir palielinājies par 162% tikai 10 gadu laikā! 2017 gadā gaidīšanas sarakstā bija 249 cilvēki, bet diemžēl transplantācijai pieejamas ir tikai apm. 150 sirdis. Pacientiem un ārstiem ir nepieciešams efektīvāks risinājums.

Eksperti ir vienisprāt, cilmes šūnu terapija ir tā, kas varētu palīdzēt ik gadu tūkstošiem cilvēku Apvienotajā Karalistē.

Kā sabiedrība vērtē ārstēšanu, kurai nepieciešama cita jaunieša nāve, un, kas pieejama mazāk kā 1% no gribētājiem? Es domāju, ka nākamo desmit gadu laikā mēs vairs nepieredzēsim sirds pārstādīšanu, izņemot vienīgi cilvēkiem ar iedzimtiem sirds bojājumiem, kur palīdzēt patiešām var tikai ar jaunu sirdi. Es domāju, ka sirds sūkņu un cilmes šūnu kombinācija var būt laba alternatīva, kas varētu palīdzēt daudz lielākam skaitam cilvēku.

Stephen Westaby profesors no Oksfordas John Radcliffe slimnīcas

Jau ir pierādījies, ka cilmes šūnas nomāc sirds rētaudu izveidošanos, tās injicējot to pacientu sirdīs, kuriem tiek veikta koronāro šuntu operācija. Royal Brompton slimnīcā patreiz noris klīniskais pētījums, kurā tiek izmantotas cilmes šūnu injekcijas, lai pacienti nesasniegtu to stadiju, kad nepieciešama sirds transplantācija.

Pašlaik sirds transplantācijas pacienti var kvalitatīvi dzīvot līdz pat 20 gadiem. Tāpēc prioritāte joprojām ir veicināt orgānu ziedojumus. BHF arī turpina finansēt pētījumus, lai noskaidrotu iemeslus orgānu atgrūšanai un uzlabotu veiksmīgo operāciju skaitu. Taču te ir pārliecinošs pierādījums tam, ka ne tik tālā nākotnē sirds transplantācijas operācijas varētu izskaust, izmantojot cilmes šūnas.

Related Posts

Leave a Reply