Gadu vecajai Fēbei (Phoebe) no Birmingamas tika atklāta leikēmija vien septiņu mēnešu vecumā. Pēc neveiksmīgas ķīmijterapijas, viņas atveseļošanās ir atkarīga no tā, vai izdosies atrast piemērotu cilmes šūnu donoru. Ja tāds tiks atrasts, viņa kļūs par jaunāko personu pasaulē, kurai tiks piemērots cilmes šūnu transplantāts.
Fēbes ģimene ar cerību atrast piemēroto, piedalās divās donoru programmās, tādā veidā aicinot sabiedrību reģistrēties donoru reģistrā. Nepieciešamās cilmes šūnas var tikt ievāktas no periferajām asinīm vai kaulu smadzenēm.
Uz doto mirkli jaunākā persona, kas ir saņēmusi cilmes šūnu transplantātu, ir divus gadus vecā amerikāniete, tomēr Lielbritānijas ārsti uzskata, ka, ja donors tiks atrasts, arī Fēbes gadījums būs veiksmīgs.
Kaut gan Fēbes gadījums skan neparasti, ar leikēmiju slimojošie pacienti ir pieraduši gaidīt garās rindās, lai saņemtu ārstēšanu. Tiek lēsts, ka ik pēc 14 minūtēm kāds tiek diagnosticēts ar šī veida asins vēzi, un ikgadu vairāk kā 2 000 cilvēku Lielbritānijā ir vajadzīga cilmes šūnu transplantācija.
Daudziem pacientiem tieši šis kalpo par iemeslu saglabāt cilmes šūnas privātai lietošanai. Nabassaites asiņu, kas paņemtas dzimšanas brīdī, uzglabāšana nodrošina jūsu bērnu ar 100% DNA cilmes šūnu paraugu, kas var tikt izmantots leikēmijas ārstēšanas nolūkā. Pastāv 25% iespēja, ka šis paraugs derēs māsai vai brālim.
Atsauce: