zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Pilotpētījums par kombinēto nieru un asins cilmes šūnu transplantāciju, lai izārstētu nieru saslimšanas to terminālajā stadijā

Kopš 2014. gada Šveicē, Cīrihes universitātes slimnīcā noris, iespējams, revolucionārs pētījums ar mērķi izveidot jaunu pieeju nieru transplantācijai; lai transplantētais orgāns (niere) netiktu atgrūsts no organisma – kas ir viena no bīstamākajām orgānu transplantācijas komplikācijām.

Nieres transplantācija ir vienīgā terminālās stadijas hroniskas nieru slimības ārstēšanas metode, kas nodrošina labāku pacientu pēctransplantācijas dzīvildzi, salīdzinot ar jebkuru citu nieru aizstājterapijas metodi.

Standarta pieejas (galvenokārt, medikamentozas), kas tiek izmantotas, lai transplantētais orgāns (niere) netiktu atgrūsts, ir ar daudziem citiem nevēlamiem blakus efektiem, piemēram, toksiska iedarbība uz aknām, kaulu smadzenēm, samazināts asins šūnu daudzums, kas palielina organisma uzņēmību pret dažādām infekcijām un citiem, tāpēc šī jaunā pieeja – kombinēta nieres transplantācija ar asins cilmes šūnu transplantāciju – raisa cerību un jaunu, drošu iespēju izārstēt nieru saslimšanas to kritiskajā – beigu stadijā.

Pētījuma noslēguma pirmais etaps ir plānots jau šī gada decembrī, savukārt absolūtais pētījuma noslēguma datums tiek prognozēts 2022. gada decembrī.

Mērījumi pēc kā tiks vērtēti pētījumā sasniegtie mērķi:

Primārie:

  1. Vai organisms pieņem transplantēto nieri un pacientam var pārtraukt imūnsupresīvo (mūsu imūnās sistēmas nomākšana) terapiju viena gada laikā pēc transplantācijas.
  2. Vienu gadu pēc transplantācijas ar donornieres punkcijas biopsiju un Banff kritērijiem noteikt vai transplantētais orgāns netiek atgrūsts no organisma.

Sekundārie:

  1. Transplantēto asins cilmes šūnu monitorings – tiek noteikts cik daudz donora asins cilmes šūnas atrodas pacienta perifērajās asinīs.
  2. Vai transplantātam un saimniekam nav kāda cita saslimšana.
  3. Vai nenotiek transplantētās nieres atgrūšana.
  4. T-šūnu (imūnšūnu) un imūnās sistēmas atjaunošanās.
  5. Oportūnistisko jeb pavadošo slimību esamības noteikšana.
  6. Pacienta dzīves kvalitāte.

Pētījums: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT02176434#contacts

Izmantotie informācijas avoti: https://www.rsu.lv/sites/default/files/dissertations/AMalcevs_promocijas_darbs.pdf

 

Related Posts

Leave a Reply