звони и узнай больше 28 64 64 74
звони и узнай больше 28 64 64 74

Cilmes šūnu izmantošana galvas smadzeņu un nervu bojājumu ārstēšanai

Par kraniālo neiropātiju sauc galvas smadzeņu un nervu bojājumu. Tā rodas, ja tiek bojāts viens vai vairāki no divpadsmit nerviem, kas iziet no smadzenēm. Ir vairāki šīs patoloģijas veidi.

Bela paralīze: šis stāvoklis rodas, ja tiek ietekmēts sejas nervs jeb septītais kraniālais nervs.

Mikrovaskulāra nervu paralīze: šis stāvoklis ietekmē acs nervus. Visizplatītākais tas ir cilvēkiem ar cukura diabētu un tiem, kuriem ir augsts asinsspiediens.

Паралич третьего нерва: это состояние влияет на третий черепно-мозговой нерв, в нормальном состоянии помогающий управлять мышцами, контролирующими движение глаз.

Ceturtā nerva paralīze ietekmē augšējo slīpo acs muskuli, kas palīdz sapludināt acu skatienu, kad vēlaties paskatīties uz deguna galu.

Sestā nerva paralīze: to sauc arī par VI nerva vai abducena paralīzi, kas arī ietekmē acu kustību kontroli.

Multiplā kraniālā neiropātija: tiek ietekmēti vairāki galvaskausa nervi.

Visbiežākie neiropātijas iemesli ir cukura diabēts, augsts asinsspiediens, migrēnas, infekcijas, iedzimti traucējumi, audzēji, traumas, vīrusi.

Dažkārt ārstēšanas nolūkos var tikt pielietotas zāles, ar mērķi ārstēt infekciju, lai palīdzētu mazināt pietūkumu nervā vai tā tuvumā, vai, ja neiropātija izraisa sāpes, var būt nepieciešama arī operācija. Taču ir arī gadījumi, kad nervu bojājumus nav iespējams ārstēt vai atjaunot.

Так как мезенхимальные стволовые клетки производят белки, стимулирующие рост и выживание нейронов; ангиогенные факторы, важные для процессов заживления кровеносных сосудов, их роста, развития и поддержания; и иммуномодулирующе вещества, способные предотвратить повреждение нервов, команда Института трансплантации стволовых клеток рекомендует использовать для лечения нейропатии мезенхимальные стволовые клетки пуповинной ткани человека. Для лечения используется примерно 30 миллионов мезенхимальных стволовых клеток.

Ārstēšana ar cilmes šūnu transplantāciju var uzlabot tādus kraniālās neiropātijas simptomus kā: asas, spiedošas vai pulsējošas sāpes, sejas muskuļu nokarāšanos, tirpšanu, nejūtīgumu, neskaidru redzi, tās zudumu vai dubultošanos, acs kustību problēmas, noslīdējušus plakstiņus, vājus vai paralizētus muskuļus, kā arī pārmērīgi jutīgu ādu.

Medicīnas nozares speciālisti atzīst mezenhimālo cilmes šūnu vērtīgo iedarbību, spēju mazināt iekaisumu, kas izraisa vai veicina slimību progresēšanu. Taču jāturpina veikt pētījumus, lai šo metodi apstiprinātu kā standarta ārstēšanu un ieviestu ikdienas praksē.

Использованные исследования:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34793756/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26537996/

Похожие сообщения

оставьте ответ